10 KASIM ATATÜRK’ Ü ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ.

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85.Yıldönümünde, yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de törenlerle anıldı.

İstiklal Mücadelemizin Başkahramanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün ebediyete intikalinin 85.yılında yapılan anma programı, 10 Kasım saat 08.55' de Hükümet konağında gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ile başladı.Törene Vali Yardımcımız Kovancılar Kaymakam V. Sn Recep GÜNDÜZ,Cumhuriyet Savcısı Turgut ÇADIR,Belediye Başkan Vekili Ferhat KAYA,Kurum Amirlerimiz öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Atatürk Anıtına Kaymakamlık ve Belediye çelenklerinin sunulmasının ardından sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasına müteakip, anma programına Kovancılar Ortaokulunu konferans salonunda devam edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan anma programına günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması ,günün anlam ve önemini video gösterimi ,öğrenciler tarafından oratoryo gösterisi sunumu, şiirlerin okunması, Atatürk’ün ölümü üzerine “10 Kasım Veda” adlı tiyatro gösterisi ,Atatürk'ün Sevdiği Şarkıları konu alan koro sunumu ile anma programı sona erdi.

10.11.2023 14:15:04
Haberler