BAŞKAN AKPINAR’IN 23 NİSAN MESAJI

Belediye Başkanımız Hacı Akpınar Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102'inci yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Akpınar mesajında ; “Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 102. kuruluş yıl dönümünü büyük bir heyecan, gurur ve coşkuyla karşılıyoruz. Tarihi boyunca hiçbir gücün esareti altına girmemiş aziz milletimizin yedi düvele karşı verdiği şanlı kurtuluş mücadelesi sırasında açılan yüce Meclisimiz, milletimizin bağımsızlık mücadelesinin merkezi olmuş, 23 Nisan 1920 tarihi ise milli irademizin üzerinde hiçbir gücü tanımadığımızı tüm dünyaya ilan ettiğimiz gün olmuştur.

23 Nisan, milli iradenin, millet egemenliğinin sembolü olmasının yanı sıra aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza duyduğumuz inancın sembolüdür. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımız, aziz şehitlerimizin kanlarıyla bizlere yurt olmuş bu vatan topraklarını, yüreklerinde her daim diri tutacakları vatan-millet-bayrak sevgisiyle ve değerleriyle ilelebet yaşatacaklardır.

Bu vesileyle Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Başta çocuklarımız olmak üzere tüm dünya çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.”dedi.

23.4.2022 12:37:46
Haberler